Послання президента матимуть силу закону?

14 Лютого 2012, 02:25
Минулої п’ятниці під кінець засідання, коли увага громадськості і ЗМІ до роботи парламенту притуплюється Верховна Рада ухвалила у першому читанні закон № 9665, котрий надає сили закону виступам президента.
 
Згідно з проектом закону, глава держави не тільки керівник виконавчої гілки влади і гарант Конституції, а й верховний законотворець. Кабмін і місцеві державні адміністрації мають виконувати все, що записано у посланні президента до Верховної Ради.
 
До того ж, як стверджує опозиція, цей законопроект повністю усуває парламент від формування бюджету. «Тепер Верховна Рада не буде затверджувати навіть принципи бюджетної політики. Тобто повністю бюджетний процес переходить частково в уряд, а значною мірою в Адміністрацію Президента», – переконував під час розгляду закону бютівець Микола Томенко.
 
Інший опозиціонер Олександ Чорноволенко вважає, що цей закон множитиме корупцію в Адміністрації Президента. Адже нинішній президент сам не пише послання і навряд чи його читає перед виходом на трибуну: «Мова йде про те, що в Адміністрації президента якісь чиновники явно з корупційними цілями будуть записувати президенту України в щорічну доповідь різноманітні побажання. Наприклад, побудувати міст там, дорогу там і ще десь. І це буде записано, і за це будуть братися гроші. А далі уряд має при складанні бюджетної резолюції, місцеві адміністрації при виконанні бюджетів, при зміні до бюджетів усе це виконувати».
 
Під час голосування за законопроект, голова ВР Литвин вийшов із зали, а фракція комуністів голосувала проти. Голосували «за» депутати із групи "Реформи заради майбутнього".
 
Опозиція вважає, що законопроект суперечить Конституції і позбавляє частини законних повноважень парламент і Кабінет міністрів.