«5 млн грн зараз в середньому коштує прохідне місце в списку до Київради. Тому що тут є доступ до землі, комунальної власності, і через деякий час цю суму можна відбити», – вважає Карасьов.
За його словами, у першій п'ятірці будуть йти відомі люди, яким не потрібно вкладати гроші.
«Це так званий символічний капітал – їх імідж, авторитет, який приверне виборців. А ось інші будуть вкладати фінанси», – упевнений Карасьов.
За його словами, за ці гроші кандидати, як правило, наймають агітаторів, купують друковану продукцію, намети, замовляють символіку, оплачують транспорт, роботу спостерігачів та інше.
«Зараз в штабах активно проходить відбір кандидатів на мажоритарні округи. Вибирають тих, хто має рейтинг в окрузі, а також, щоб людина була з грошима», – підкреслив Карасьов.
За даними «Сегодня», вибори до Київради за мажоритаркою обійдуться $300-500 тис. Сюди входить робота штабу, агітаторів, спостерігачів.
Нагадаємо, позачергові вибори Київської міськради й мера столиці пройшли в травні 2008 року.
Як повідомляв міністр юстиції, чинна Київрада обиралася на позачергових виборах у 2008 році на 5 років, а мер Києва на 4 роки, тому термін повноважень ради минає у 2013 році, а мера у 2012 році.
При цьому у деяких політсилах заявляють, що вибори до Київради відбудуться цієї осені, а не в 2013 році.