"Зауважте, Міжнародний валютний фонд зазвичай фокусується на конкретних економічних показниках. Але я маю сказати, що коли країна порушує демократичні принципи, міжнародним організаціям, навіть суто фінансовим, стає складно таку державу підтримувати. Особливо в умовах, коли багато інших країн намагаються отримати кредити МВФ", – сказав Гордон.
"Отже, навіть якщо демократія не є формальним критерієм для МВФ, я думаю, справедливо буде сказати, що міжнародне співтовариство буде менш схильним підтримувати країну, яка не дотримується демократичних принципів", – додав він.
"Коли ми говоримо, що Україні треба провести деякі зміни, перш ніж наші відносини почнуть розвиватися, то це об’єктивна необхідність. І, зрештою, якщо відносини Україні зі світом і Європейським Союзом не будуть розвиватися, це буде для нас дуже прикро. Але найбільше від цього втратить сама Україна", – сказав заступник держсекретаря США.
Нагадаємо, 24-25 січня українська делегація перебувала у Вашингтоні на переговорах з МВФ. Завданням візиту, за словами міністра фінансів Валерія Хорошковського, було відновлення програми співпраці і «одержати кредит, якщо це можливо, насамперед, у рамках тієї програми, яка була підписана раніше, у нас там залишилося десь 10 млрд. дол.».
Втім, домовитися про виділення чергового траншу Україні не вдалося.
МВФ продовжував наполягати на необхідності підвищення ціни на газ для населення України на 30 % і для підприємств комунальної теплової енергетики на 58 %.