На урочистій церемонії складання присяги, Траян Басеску признався, що мав дискусії з колишнім прем'єром Емілем Боком про кандидатуру Развана Унгуряну на посаду прем'єр-міністра ще багато часу тому. До складу нового уряду входять три політично незалежні міністри, три представники Демократичного союзу угорців, які до речі були членами й попереднього уряду, очоленого Емілем Боком, та дев’ятеро нових міністрів від Демократ-ліберальної партії – головної сили правлячої коаліції. Демократ-ліберали замінили всіх колишніх міністрів.
Серед пріоретитів нового уряду: збереження економічної стабільності, проведення чергових виборів та економічне зростання.
Серед намірів нового уряду також фігурують зростання зарплат та пенсій, якщо економіка дозволить цього, створення нових місць праці та стимулювання економічного зростання. Нова програма уряду передбачає й зростання інвестицій, кращу абсорбцію європейських фондів та скорочення різниць щодо конкуретноспроможності відносно Європейського Союзу.
У той же час, міжнародні засоби масової не дуже позитивно характеризують новий уряд. "Як відомо, президент має зв'язки із секретними службами: це призначення віддаляє нас нас від європейської моделі і наближує до путінської Росії", вважає політичний аналітик Раду Александру, якого цитує газета La Tribune.
Агентство Reuters зазначає, що варіант призначення начальника розвідки на посаду прем’єр-міністра країни, яка потерпає від бідності, через більш ніж двадцять років від падіння комунізму і, яка ще не одужала від травми, завданої таємною поліцією старого режиму – занепокоїв одних і не був прийнятий з великим ентузіазмом іншими. З іншого боку, критики відзначають, пише Associated Press, що новопризначені міністри значною мірою невідомі громадськості, можуть стати маріонетками колишніх міністрів.
The Economist пише, що більшість румунів, здається, незадоволені президентом Траяном Бесеску, який перебуватиме на посаді глави держави до 2014 року. Він, зазначає тижневик, має багато якостей, як наприклад гумор і енергійність, котрі однак розмиваються, а недоліки – непередбачуваність, низький рівень об'єктивності – незадовольняє все більше і більше навіть і його прихильників. The Economist вважає, що новому уряду на чолі з істориком і поліглотом Міхаєм Резваном Унгуряну, котрий вчився в Оксфордському університеті, буде важко надолужити втрачене до парламентських виборів, що пройдуть у листопаді.
Нагадаємо, президент Траян Бесеску призначив Унгуряну сформувати склад уряду, після відставки Еміля Бока, пов'язаної з антиурядовими та антипрезидентськими протестами, що почались минулого місяця.