Влада Ірану продовжує обмежувати вплив "західних спецслужб" на населення своєї країни. Тепер було заборонено користуватись міжнародними пошуковими сайтами та проводити шифрування данних, що передаються через мережу інтернет. Проте, автори системи Тор, яка ось уже декілька років допомагає обійти цензуру в Інтернеті, пропонують замаскувати шифрований трафік під невинний перегляд розважальних сайтів або під чат-сесію.
Ендрю Леман, виконавчий директор проекту Тор, говорить що головна ідея, це "замаскувати ваш Ферарі, начепивши на нього зверху кузов від старої Тойоти". Під виглядом пакетів протоколу ХМРР (jabber, icq, інші месенджери) будуть насправді передаватися пакети з даними, захищеними за допомогою протоколу SSL – важливо, щоб іранські спецслужби не змогли зрозуміти, що дана сесія – зашифрована.
Для цього вже розроблено альфа-версію програмового забезпечення під назвою obfsproxy, яка повинна емулювати протокол XMPP настільки переконливо, що навіть найбільш просунутий аналіз пакетів з даними (так звана "глибока інспекція даних" – deep packet inspection ) не міг би визначити щось підозріле.
Як повідомляв Тиждень, нещодавно відомий іранський блогер, Мехді Хазалі, отримав 13 років і десять місяців тюрми та 10 років заслання за критику чинної влади в мережі інтернет. Раніше, співробітники відділу іранської поліції, відповідального за безпеку в Інтернеті, заарештували чотирьох адміністраторів групи в соціальній мережі Facebook.