Зі слів глави миротворчого департаменту ООН Ерве Ладсу, зокрема, до кінця року буде закрито миротворчу місію в Східному Тиморі, а місії на Гаїті, в Ліберії і, можливо, Судані буде істотно скорочено.
Нині, як заявив Ладсу, миротворчі контингенти на Гаїті і в Ліберії вже частково скорочено. Загалом ООН проводить 16 миротворчих місій, в яких беруть участь майже 120 тисяч військовослужбовців з 114 країн.
Зі слів Ладсу, нерідко миротворці поводяться неналежним чином стосовно місцевого населення і, зокрема, виявляються причетними до сексуальних злочинів. Зараз ведеться слідство з кількох інцидентів за участю "блакитних касок" на Гаїті. Надалі, щоб уникнути подібних випадків, в ООН мають намір відповідальність за проступки військовослужбовців покладати на країну, яку ті представляють, і позбавляти її права участі в миротворчій операції.
У листопаді 2011 року гаїтяни звинуватили миротворців ООН у тому, що вони занесли на острів холеру, епідемія якої в 2010 році забрала життя шести з половиною тисяч осіб. Постраждалі від захворювання вимагали від ООН по 50 тисяч доларів, а родичі загиблих – по 100 000 доларів.
Нагадаємо, як повідомляв Тиждень, Україна направила до Конго 200 миротворців в межах місії ООН.