Крім того, у фонді вважають за необхідне підвищити ставку податку на доходи фізичних осіб, сума доходу яких перевищує 10 мінімальних заробітних плат (10,73 тис. грн.) із 17 % до 20 %.
Також МВФ рекомендує Україні ліквідувати «податкові ями», які підривають базу оподаткування, зокрема рівень оплати ПДВ, говориться в листі.
Щодо фіскальної політики України МВФ рекомендує ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування ПДВ, яка на сьогодні залишається, а також до 1 липня вийти на 75 % відшкодування ПДВ в автоматичному режимі та скоротити термін відшкодування до 30 днів.
Нагадаємо, міністр фінансів Валерій Хорошковський, кажучи про останній візит української делегації до Вашингтона наприкінці січня, заявив, що Україна продовжить переговори з Міжнародним валютним фондом щодо відновлення кредитування.
«Після нашої зустрічі прем`єр-міністр Микола Азаров спілкувався з главою фонду Крістін Лагард. Це дає нам надію на продовження переговорів. І ми зараз готуємо нашу переговорну позицію. Після узгодження часу візиту ми знову виїжджатимемо до них», – сказав Хорошковський.
Водночас він погодився з думкою прем`єр-міністра, що Україна може обійтися і без кредиту МВФ. «Єдине, що я можу підтвердити, – нинішні виплати хоч і важкі, але можливі й без кредиту МВФ. Це може бути зроблено за рахунок внутрішніх ресурсів, за рахунок наших можливостей позичати на фінансових ринках», – сказав він.
Одна з основних вимог МВФ для продовження співпраці з Україною – підвищення ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненергії.