Експерт центру Анджей Вільк зазначив, що Білорусь витрачає на армію 1,3 % свого ВВП, Румунія – 1,4 %, Польща – 1,9 %, а Росія – від 3 до 4 % ВВП.
Він зауважив, що цього року видатки на українську армію зростуть на 20 % – до майже 2 млрд доларів, що становить 1,1 % ВВП України.
За даними OSW, цьогоріч Україна найбільше коштів спрямує на технічну модернізацію війська – 185 млн доларів та на розвиток озброєння та військової техніки – до майже 290 млн доларів.
Експерт зазначив, що українська армія тривалий час не закуповувала нових видів озброєнь і військової техніки, тож унаслідок «стала технологічно найвідсталішою армією в регіоні, з найменшим відсотком справної техніки».
«Перед загрозою втрати оборонних можливостей початок модернізації став необхідністю", – вказав Вільк.
Він додав, що заплановане збільшення інвестицій у модернізацію війська та закупівлю нової техніки спрямоване також на підтримку оборонно-промислового комплексу України, який є важливим елементом української економіки.
Вільк також нагадав, що Україна до 2017 року планує скоротити чисельність Збройних сил до 130 тисяч.
Сама Польща планує цього року витратити на стотисячну армію понад 9 млрд доларів, майже 2 млрд з яких буде направлено на закупівлю нової техніки. Польща за останнє десятиріччя збільшила видатки на оборону у понад 2,5 рази – до майже 1,6 млрд доларів у 2010 році з майже 600 млн в 2002 році (за поточним курсом 1 USD = 3,2 PLN).
Нагадаємо, 8 лютого президент Віктор Янукович звільнив Михайла Єжеля з посади міністра оборони, призначивши замість нього екс-гендиректора «Укроборонпрому» Дмитра Саламатіна.