За словами посла, такий напад на Іран був би для Америки «самогубчим». «Американці добре знають, що за країна Іран, який наш потенціал», – наголосив Саджаді.
Він також заявив, що виключає можливість превентивних ударів по тих країнах, які можуть надати свою територію для можливого нападу на Іран. За словами посла, «превентивні удари не входять» у політику Ірану.
Сполучені Штати неодноразово заявляли, що не мають планів нападу на Іран, однак воєнні дії не виключені в разі, якщо Іран вирішить заволодіти ядерною зброєю.
Посол також вважає, що Росія повинна відновити експорт зброї до Ірану – згідно з нормами міжнародного права.
Офіційних коментарів з боку Росії щодо цієї заяви посла наразі немає.
Раніше Росія переглянула свій план експорту до Ірану зенітних ракетних комплексів С-300 типу земля-повітря, відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН.
Як повідомлялось, 6 лютого президент Сполучених Штатів Барак Обама підписав розпорядження про введення нових санкцій проти Ірану, згідно з яким заморожують всі іранські державні активи на території США, разом з тими, що належать іранському Центробанку.
Нагадаємо, 23 січня ЄС та США схвалили санкції проти Ірану, які передбачають негайне припинення імпорту іранської сирої нафти. Санкції ЄС передбачають також поступове згортання існуючих контрактів між Іраном і країнами ЄС про закупівлю нафти, яке має бути завершено 1 липня цього року.
Як відомо, за допомогою санкцій західні країни намагаються перешкодити реалізації іранської ядерної програми, спрямованої, на їхню думку, на створення атомної бомби.
Тегеран неодноразово заперечував ці закиди і заявляв, що мета програми винятково мирна, але доказів цього не надав.