У своїй статті експерт зазначив, що на цей момент країни з ринками, що формуються, стали жертвами власного успіху. Приплив капіталу від великих банків та кредитування дали поштовх для руху капіталу в ці країни. Проте, загальний ризик та різкий прилив капіталу роблять ці країни вразливими до потрясінь, за яких потік капіталу може різко загальмуватись або змінити напрямок.
Спеціалісти Morgan Stanley використали чотири показники для того, щоб дослідити, наскільки країни є вразливими до такого роду зупинки в припливі капіталу. Серед них, зокрема, обсяги притоку інвестицій на початку 2009 року та їх скорочення в другому кварталі 2011 року; зростання банківського кредитування економіки за той же період часу; сума зовнішнього короткострокового боргу по відношенню до загального тягаря зовнішньої заборгованості, а також суми валютних резервів; відношення фінансування рахунку поточних операцій до зростання ВВП.
Відповідно до результатів дослідження найбільше вразливими до зупинки потоку інвестицій є Туреччина, Польща, Чехія, Чилі, Мексика, Угорщина та Бразилія. Україна разом з Ізраїлем, Румунією, Індією, Індонезією, Аргентиною, Кореєю помірно вразливими до скорочення кредитів, а Росія, Китай, Колумбія, Перу, Малайзія і Таїланд найменш вразливі до такого ризику.
«Шок, який може викликати раптову зупинку потоку інвестицій, швидше за все прийде з розвинутих країн. Це означає, що стара зброя попередніх криз – підвищення конкурентноспроможності експорту через зниження курсу валюти, вже неефективні. Якщо шок носитиме глобальний характер, то світова торгівля може скоротитись, а це означає, що залежність від експорту нанесе шкоду, а не допоможе. Не зважаючи на значне поліпшення динаміки, економіки країн, що розвиваються, не можна відокремити від економік розвинених партнерів на ринку. Втім, новою істиною ринку тепер є те, що розвинені ринки вже не можна відокремити від зростання країн, що розвиваються», – пише Прадхан.