Коментуючи сьогоднішню заяву омбудсменаНіниКарпачової про те, що Уповноваженого з прав людини має обирати народ, Бондаренко зазначила: «З юридичноїх точки зору, дана заява не має жодних юридичних наслідків».
За словами депутата, «процедура прийняття призначення на посаду омбудсмена передбачається законом і Конституцією України». «Тому в даному випадку Карпачова зробила піар-хід», – вважає Бондаренко.
На її думку, «широкому загалу буде дуже складно обирати». Для обрання омбудсмена на референдумі, наголошує депутат, суспільство має бути юридично грамотне і демократичне.
«А в цій ситуації, в якій ми опинилися, свідоме затягування в якийсь маргиналізм і правовий нігілізм буде ще одним приводом, щоб маніпулювати людьми», – вважає Бондаренко.
У свою чергу «регіоналка» Ірина Горіна зазначила, що посаду омбудсмена є дуже важливою. Людина, яка її обіймає, підкреслює депутат, повинна загалом позитивно сприйматися серед людей, які перебувають у скрутному становищі.
«Тому я думаю, що над цією пропозицією треба серйозно думати. Це не так просто. Треба вносити зміни в Конституцію, на що потрібно 300 голосів. Але я думаю, що ця пропозиція варта обговорення, бо це дуже важлива посада, – заявила Горіна.
Нагадаємо, 8 лютого закінчується 5-річний термін повноважень чинного омбудсмена Ніни Карпачової.
Під час свого виступу у Раді 7 лютого Карпачова заявила, що, на її думку Уповноваженого з прав людини має обирати народ.