Як розповіла Романюк, інцидент стався вночі з 6 на 7 лютого, коли невідомі особи проводили будівельні роботи під будинком на проспекті Свободи, 24 у Києві (житловий масив Виноградар).
Забудовники встановлюють під будинками МАФи (малі архітектурні форми), вирізаючи дерева та намагаючись розташувати МАФи на дитячому і спортивному майданчиках. Проти забудови вийшли протестувати кілька мешканців, у тому числі й Романюк, а забудовники оточили їх щільним колом. Романюк попросила їх показати документи, після чого почалася сутичка.
«Я знімала їх на мобілку, з метою потім розмістити цю інформацію в ЗМІ і в соціальних мережах. Я повідомила, що я журналіст, але посвідчення у мене з собою не було. Забудовники мені всіляко перешкоджали, затуляли камеру, мобілку виривали з рук, штовхали, нарешті ударили кулаком в обличчя», – розповіла Романюк.
Зрештою, місцевим мешканцям, які приєдналися до протестувальників, з допомогою міліції вдалося зупинити дії забудовників.
Романюк написала заяву в міліцію. «Вони склали протокол і відпустили нападника», – додала вона.
За її словами, забудовник порадив мешканцям припиняти протести, оскільки має дозвіл на забудову від управління благоустрою Київської міської державної адміністрації.
За словами юриста Інституту масової інформації Романа Головенка, дії нападника можуть розцінюватися як перешкоджання професійній журналістській діяльності, адже він був попереджений про те, що Оксана Романюк є журналісткою, яка безпосередньо здійснювала свої професійні обов'язки (знімала подію).
Нагадаємо, на початку лютого прокуратура Донецька порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання роботі журналістів у супермаркеті «Сокіл». Як повідомлялося, журналісти «Українського тижня» та місцеві громадські діячі у рамках проведення акції «Україна без холопів», мета якої – захист прав споживачів, намагалися провести фотозйомку продуктів харчування у торгівельному центрі, однак охорона їх випхала і побила.