Їх звинувачують у створенні відділків міжнародних організацій у Єгипті без дозволу єгипетської влади та отриманні коштів із-за кордону без належного дозволу.
4 лютого державний секретар США Гілларі Клінтон знову попередила, що надання Єгиптові фінансової допомоги від Сполучених Штатів Америки можуть переглянути.
На зустрічі з міністром закордонних справ Єгипту Мохаммедом Амром у кулуарах міжнародної Мюнхенської конференції з питань безпеки вона заявила, що знову висловлює «глибоке занепокоєння» тим, що відбувається в Єгипті з низкою неурядових організацій.
Правозахисники заявляють, що нинішня військова влада країни, яка керує Єгиптом із часу відставки президента Хосні Мубарака рік тому під тиском масових протестів, почала нову кампанію проти них.
І влада Мубарака напередодні її скинення, і нинішній військовий режим Єгипту звинувачують неурядові організації, які відіграли важливу роль у демократичному русі, в прислужництві іноземним інтересам.
Наприкінці грудня в межах підготовки справи в Єгипті обшукали штаб-квартири 17 неурядових організацій правозахисного і продемократичного спрямування, серед яких кілька американських чи фінансованих зі США, зокрема, відділення американських Міжнародного республіканського інституту і Національного демократичного інституту.
США вже висловлювали глибоке занепокоєння цим і нагадували, що такі дії «несумісні з багаторічною двосторонньою співпрацею» двох країн, за якою Єгипет уже 30 років отримує американську допомогу..
Як повідомлялось,студенти більшості єгипетських вишів 5 лютого оголосили про початок безстрокової акції громадянської непокори.
Студенти мають намір продовжувати протестну кампанію до повного задоволення вимог, головними з яких є – негайна передача влади від військових цивільним особам і якнайшвидше завершення судового процесу над колишнім президентом країни Хосні Мубараком та іншими обвинуваченими у справі про розстріл демонстрацій в січні-лютому 2011 року.