«Протягом останніх 18 місяців українські чиновники активно прагнули організувати зустріч президента Януковича з президентом Обамою і віце-президентом Байденом, але без успіху. Відсутність ентузіазму щодо зустрічі з Януковичем безсумнівно відображає критичне ставлення уряду США до демократичного розвитку останніх двох років в Україні», – зазначив Пайфер.
На його думку, «уряд США повинен продовжувати підкреслювати Києву своє заклопотання з приводу відступу від демократії і нагадати українському керівництву, що його внутрішня політика має значний вплив на її відносини зі Сполученими Штатами і Європою, й разом з тим, тримати двері відчиненими у разі позитивних змін в Україні».
Пайфер також додав, що наразі посол Джон Теффт та посольство США в Києві наполегливо працюють, аби донести цей месидж. «Вашингтон повинен повторювати його так часто, наскільки це можливо, в тому числі через делегації Сенату та Конгресу, які мають відвідати Україну», – відмітив він.
«У минулому уряд США підтримав більш м’який підхід до України щодо надання кредиту МВФ. Наразі ж, зважаючи на демократичну регресію в Україні, Вашингтон більше не повинен йти на поступки. Настав час для США та ЄС провести консультації та розглянути списки українських осіб, яким було би відмовлено у в’їзді до США та країн ЄС. Навіть загроза цього може послати сильне повідомлення для Києва та справити потужний вплив на президента Януковича та еліту навколо нього», – вважає Пайфер.