«Вони (Европа – Ред.) навіть уві сні не могли собі уявити такої низької ціни на транзит газу через Україну, закріпленої на 10 років. Звичайно, вони будуть на боці Тимошенко», – завила політик.
За її словами, зараз в Європі розглядається шість подібних резонансних процесів над колишніми високопоставленими чиновниками, і ніхто не кричить про жодні політичні переслідування стосовно цих політиків.
«Євросоюз демонструє подвійні стандарти. Чомусь у справи проти колишніх прем'єрів Румунії, Болгарії, Хорватії ніхто не втручається, там все нібито демократично, а ось Україні прямо можна вказувати, яких злочинців їй садити, а яких не садити», – обурюється Бондаренко.
«Нам хотілося б, щоб Україна стала членом Євросоюзу. Як ви розумієте, сам союз – не самоціль, мета – щоб простий українець жив не гірше, ніж простий житель ЄС. Ми дивимося на ЄС, як на зразок. І вже точно цей зразок не може жити за подвійними стандартами. У нас є право заявити про це, хоч Європі це буде неприємно чути», – додала вона.
За словами Бондаренко, процес інтеграції може сповільнитися у зв'язку з позицією влади щодо Тимошенко, і «це та ціна, яку ми заплатимо за право самостійно приймати рішення і бути політично незалежними».
Нагадаємо, 26 січня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій рекомендує Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.
Як відомо, 11 жовтня 2011 року екс-прем’єра Юлію Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі по «газовій» справі.