Політолог: Рада продовжить «освячувати» дії Банкової

2 Лютого 2012, 16:24

За словами політолога, немає жодних передумов для очікувань певних змін у роботі Ради.

«Я вважаю, що Верховна Рада перетворилась в бутафорний орган, в самій Раді фактично нічого не вирішують. Класикою жанру в цьому сенсі було ухвалення бюджету, який мав бути основним документом для парламенту, як і для країни. Його фактично ніхто не обговорював. І якщо бюджет не обговорювали, а зразу за нього голосували, то що вже казати про законопроекти! Тому, я думаю, що Верховна Рада не виконуватиме своєї основної ролі як основного представницького органу. Це швидше буде орган, який «освячуватиме» дії Банкової», – заявив Таран.

«Буде сліпе голосування», – додав політолог.

Для ефективної роботи Ради, на думку Тарана, варто змінювати принципи діяльності усіх інституцій влади.

«Щоб була ефективна робота, треба змінювати принципи діяльності не лише Верховної Ради, а й тих інституцій влади, які існують в Україні. Вони в нас не змінювалися після відомих рішень суду, що призвели до зосередження адміністративної вертикалі в руках президента та адміністрації. Там же сконцентрована і судова вертикаль. Вочевидь зараз немає підстав в Україні для того, щоб змінювати діяльність самого органу. Єдине, що може змінитися у Верховній Раді це те, що буде більше виступів, розрахованих на публіку, оскільки чимало депутатів Ради сподіваються знову туди потрапити. Можливо, вони зроблять зі своїх виступів у Раді частину своєї передвиборчої кампанії. А отже, звучатиме чимало популістських виступів, порівняно з попередніми сесіями, але знову таки це не зробить представницький орган в Україні ефективнішим», – переконаний Таран.

Щодо роботи опозиції, то політолог вважає, що її діяльність буде спрямовано на привернення уваги міжнародної спільноти. Водночас Таран не заперечує можливість нових блокувань роботи Ради.

«Я думаю, що певні спроби будуть, насамперед для того, щоб привернути увагу міжнародної спільноти. Тобто якщо і будуть якісь дії, то вони швидше матимуть ритуальний характер. Вони не розраховуватимуться на результат, а на те, щоб завдяки цим діям зайвий раз привернути увагу до проблем опозиції і викликати увагу міжнародної спільноти. Втім, ці дії не спрямовуватимуть на 100% блокування роботи Верховної Ради», – пояснює Таран.

З початком нової сесії Ради значних кадрових пертурбацій у фракціях не буде, вважає політолог.

«Великих міграцій чи кадрових пертурбацій зараз не буде. Хоча не виключаю поодинокі випадки. Оскільки всі вже давно визначились напередодні виборів і чимало депутатів намагатимуться дистанціюватись від влади. Вони не захочуть повторити долю «тушок», тобто балотуватимуться на виборах по мажоритарних округах як нібито опозиційні кандидати, а потім знову змінюватимуть своє політичне зафарбування», – відзначив він.

Нагадаємо, десяту сесію парламенту відкриють 7 лютого. Рада буде працювати 11 тижнів у пленарному режимі, 7 – у комітетах і фракціях, 5 – з виборцями в округах.

читати ще