За його словами, для продовження фінансової допомоги Греції Євросоюз і МВФ потребують гарантії, що, незалежно від результату майбутніх парламентських виборів навесні, новий уряд країни збереже вірність політиці реформ.
Серед подальших заходів, необхідних для скорочення витрат, представник МВФ назвав зниження рівня мінімальної зарплати та урізання відпускних, у тому числі в приватному секторі.
Жорсткі реформи, що здійснює влада країни, яка стоїть на межі банкрутства, викликають серйозне невдоволення у грецькому суспільстві.
Нагадаємо, наразі економічна ситуація Греції через великий борг є дуже нестійкою. На вихідних переговори між урядом та банками-кредиторами щодо списання частини грецького боргу було перервано, тоді як очікувалось, щодо сьогоднішнього засідання міністрів фінансів ЄС питання буде вирішено. Передбачалось, що кредитори «пробачать» Греції €100 млрд боргу.
Крім того, Греція має переконати ЄС та МВФ, що вона вживає всіх заходів, щоб до 2020 року зменшити державний борг з 160 % до 120 % від ВВП. Лише за цієї умови міжнародні інституції нададуть країні новий транш у €130 млрд. Без цієї допомоги, за передбаченням експертів, Греція вже у березні може стати банкрутом.