За його словами, колишній генпрокурор не може бути омбудсменом.
«Це суперечить усім вимогам які є до цієї посади у міжнародних стандартах з прав людини», – зазначив Захаров і додав, що Васильєв – цілком реальний кандидат на цю посаду.
«А чому ні? Своя людина, з Донецька. Скажуть, що він має великий досвід правозахисту як прокурор. Я дуже не хочу щоб був Васильєв», – сказав правозахисник.
Захаров підкреслив, що не знає, на кого зробить ставку Банкова, однак не відкидає жодного розвитку подій. При цьому він додає, що сам є малопривабливим для нинішньої влади як кандидат на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.
«Головним моїм мотивом для висунення була інформація про те, що омбудсменом хочуть зробити колишнього генерального прокурора Васильєва. Генпрокурор не може бути омбудсменом за визначенням. Хоча я розумію, що шансів у мене вкрай мало. Я їм чужий», – сказав він.
«Банкова планувє бліц-криг з Васильєвим. Тобто висунути і тут же обрати, не чекаючи необхідних за законом 20 діб для розгляду кандидатури претендента», – зказав Захаров.
Якщо в парламенті знайдеться достатньо депутатів, які внесуть кандидатуру правозахисника, то процедура розгляду триватиме довго.
«Доведеться чекати 20 діб, які відведені для висування кандидатів. Потім кандидатуру має розглянути парламентський Комітет з прав людини, який перевіряє вимоги статті 5 Закону України про уповноваженого ВР з прав людини (вимоги до кандидата на посаду Уповноваженого та призначення на посаду Уповноваженого – Тиждень). Це може зайняти мінімум 1 місяць. Весь цей час Карпачова продовжуватиме виконувати свої обов’язки», – сказав Захаров.
Як повідомлялося раніше, термін повноважень чинного омбудсмена Ніни Карпачової минає 7 лютого. 28 січня Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) висунула на пост уповноваженого з прав людини у Верховній Раді кандидатуру голови спілки Євгена Захарова.
Українські суди нині забороняють понад 90 % акцій протесту. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.