За резолюцію проголосували 69 депутатів, проти – 8, утрималися – 14.
У документі констатується стурбованість кримінальним переслідуванням колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього першого заступника міністра оборони Валерія Іващенка й колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука за статтями 364 й 365 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем і перевищення влади й посадових повноважень).
На думку ПАРЄ, ці статті мають занадто широке трактування й дозволяють постфактум залучити чиновників до кримінальної відповідальності за прийняття політичних рішень.
"Тому Асамблея закликає владу негайно видалити ці 2 статті із Кримінального кодексу й зняти обвинувачення проти колишніх членів уряду, які засновані на цих статтях… Асамблея звертається до Президента України розглянути всі правові засоби, наявні в його розпорядженні, щоб звільнити колишніх членів уряду й дати їм можливість конкурувати на майбутніх парламентських виборах", – сказано в резолюції.
У документі наголошується, що оцінка політичних рішень та їхніх наслідків є прерогативою парламенту й виборців, а не судів.
ПАРЄ закликає Україну звільнити з-під варти за станом здоров'я Луценка й Іващенка, а також забезпечити доступ до лікування Тимошенко незалежних лікарів.
У резолюції також висловлюють стурбованість стосовно надмірного застосування такого запобіжного заходу як арешт.
У зв'язку із цим ПАРЄ рекомендує Україні внести відповідні зміни до Кримінально-процесуального кодексу.
Водночас ПАРЄ вітає прагнення України проводити консультації з Європейською комісією "За демократію через право" ("Венеціанською комісією"), а також прийняття закону про вибори Ради.
При цьому асамблея висловила стурбованість збільшенням цим законом прохідного бар'єра в Раду з 3 % до 5 %, оскільки, на її думку, це може негативно позначитися на нових або невеликих партіях.
Зазначимо, що Парламентська асамблея Ради Європи готова застосувати санкції до України у разі, якщо не буде дотримано рекомендацій асамблеї, які стосуються карних переслідувань колишніх вищих чиновників. Відповідні поправки в резолюцію ПАРЄ щодо України було прийнято сьогодні на засіданні ПАРЄ.