«До таких рейтингів необхідно ставитися з великою часткою обережності. Коли представники якоїсь недержавної організації в черговий раз намагаються розповісти про те, як у нас йдуть справи зі свободою слова, я завжди задаюся питанням: а на підставі чого вони це роблять, чи беруть вони до уваги політичне тло, яке існує в нашій країні? » – задається питанням депутат.
За її словами, не можна з упевненістю говорити про те, що «Репортери без кордонів» відрізняються особливою праведністю і справедливою оцінкою щодо України.
«Насправді до них є маса питань, зокрема, з приводу методології складання подібних рейтингів», – додала політик.
Що стосується стану свободи преси у вітчизняних ЗМІ, то в Україні, на думку парламентарія, немає ознак обмеження свободи слова і цензури в мас-медіа. На переконання Бондаренко, українські ЗМІ перебувають на своєрідному еволюційному витку, перемикаючись від журналістики тоталітарної держави до норм друку, які існують у країнах з розвиненою демократією.
«Ми знаходимося на етапі, коли державною цензури більше немає. У той же час свідченням перехідного періоду є існування внутрішньокорпоративних конфліктів в ЗМІ: між редакціями, менеджментом і засновниками. Це елементарна хвороба зростання української журналістики. І це радує, бо на підході – наступний етап, коли редакційні колективи будуть працювати на підставі відповідних статутів », – підкреслила депутат.
Як повідомлялося раніше, організація "Репортери без кордонів" опублікувала рейтинг щодо ситуації зі свободою слова у світі за 2011 рік, згідно з яким Україна піднялася з 131-го на 116-е місце порівняно з рейтингом у 2010 році. Пізніше покращення рейтингу України в організації пояснили загальним погіршенням свободи слова у світі.