“Ми зустрілися і з Генеральним Секретарем Торбьорном Ягландом, і з новим головою ПАРЄ Жаном-Клодом Міньоном, з Коміссаром з прав людини Томасом Хаммарбергом та з керівником політичного комітету ПАРЄ британцем Крістофером Чоупом, – розповіла Євгенія Тимошенко кореспондентові Тижня. – У Раді Європи добре усвідомлюють, що вирок проти моєї мами є підставою вважати її політичним в’язнем. Бо саме через те, що вона є небезпечним конкурентом для чинної влади, її тримають за ґратами.”Євгенія Тимошенко пояснила, що для західних політиків дістати побачення з Юлею Тимошенко досі є надзвичайно складною справою. “Дозволили лише Комісару Стефану Фюле, але також — дуже пізно. Його навмисне затримали, або зустріч не була тривалою. Всі решта дістають відмови. Я зустрічалася з представниками Комітету з упередження тортур, – вони єдині, хто має право навідуватися до в’язниць. Можливо, вони ще раз приїдуть до України перед тим, як завершать роботу над своїм звітом. І спробують побачити маму в колонії”.
Донька колишнього прем’єра України наголосила, що до її матері застосовують психологічні тортури. “Те, що розповідає тут, у Страсбургу, міністр закордонних справпро європейські умови, не відповідає дійсності. Сам вирок не має предмету злочину.”
Пані Євгенія розповіла, що в Раді Європи позитивно поставилися до ідеї скликання міжнародного консіліуму з зарубіжних, незалежних лікарів, для діагностики стану оцінки здоров’я Юлії Тимошенко. “Це багато разів обговорювалося, – сказала Євгенія. – Залишилося дістати згоду української сторони”.
У той же час, як у Страсбургу перебувала Євгенія Тимошенко, до Ради Європи приїхав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Щойно під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем Ради Європи Турбьорном Ягландом він проголосив, що колишній прем”єр має “дуже добрі умови утримання” та “сама відмовляється від медичної допомоги”.