ЄБРР оприлюднив нині черговий економічний прогноз для країн Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії, в якому передбачає сповільнення економічного зростання для усіх без винятку країн регіону. Але деякі країни навіть у складних умовах можуть зберегти варті уваги темпи зростання, в той час як низці загрожує різке падіння.
Україні передбачають скорочення темпів економічного росту вдвічі: з 5 % у 2011 році до 2,5 % у 2012.
Головними проблемами для України головний економіст ЄБРР назвав зовнішні процеси. А саме – сповільнення розвитку економіки в ЄС та в інших країнах світу, що купують український експорт; криза єврозони, яка нависає над банківським сектором континенту і зачіпає українські банки, та загроза падіння цін на сировину та сировинні біржові товари.
У звіті вказано, що "…економіка України одужувала (2011р.) здоровими темпами, підштовхувана зовнішнім, а, останнім часом, внутрішнім попитом. Але зростання виробництва в останньому кварталі минулого року сповільнилося, а обережність фінансових ринків збільшилася. Хоча були запроваджені деякі вимоги програми МВФ за 2010 рік (включно з параметричною пенсійною реформою) критично важливі заходи, потрібні для стабілізації газового сектора, включно з підвищенням комунальних тарифів і далі зазнають політичного спротиву. На тлі погіршення фінансових умов і фактичного закриття міжнародних ринків капіталу, влада посилила монетарну і фіскальну політику. Оскільки економіка України значною мірою пов’язана з єврозоною, розвиток ситуації в ЄС залишатиметься важливим чинником в економічному зростанні та економічній стабільності країни на найближчі місяці".
На тлі загальних негативних тенденцій ЄБРР вказує на відносну стійкість Грузії, де зростання наступного року прогнозується на рівні 5 %
Тим часом білоруський показник зростання, який минулого року відповідав українському, згідно з прогнозом впаде у 2012 аж до 1,5 %
Економічне зростання Росії в 2012 прогнозоване на рівні 4,2 %, але ЄБРР зауважує, що російській економіці загрожує імовірність падіння ціни на енергоносії через глобальні економічні тенденції. Ерік Берґлоф сказав, що для Росії мінімальною прийнятною ціною нафти вважають $100 за барель. Якщо здійсняться гірші передбачення і ціна впаде до $70, то Москві загрожує зростання дефіциту бюджету.
Особливої критики з вуст Еріка Берґлофа зазнали дії уряду в Угорщині, де зростання передбачають на рівні Білорусі. Будапештові вказують на нову Конституцію і закони, які можуть зменшити незалежність центрального банку країни та інші економічні ініціативи, що призвели до протистояння з ЄС та МВФ.