Експерт: результат газових переговорів залежить від корупційних апетитів російської влади

21 Січня 2012, 19:27

Він переконаний, що закінчення президентської кампанії в Росії істотно не вплине на перебіг українсько-російських газових переговорів. Натомість для успішного розв’язання проблеми з ціною російського газу українським можновладцям варто врахувати вирішальний вплив «Газпрому» на російську зовнішню політику й корупційні апетити своїх російських колег.

«Українська влада думає, що російську зовнішню політику визначає президент Російської Федерації? Це хороший жарт. Російську зовнішню політику, як на мене, значною мірою визначає «Газпром» і ще декілька формально-приватних газових компаній. Бо європейці гноблять «Газпром» за те, що він нібито державний. Формально він справді державний. Тому, якщо не хочете купувати у державної фірми, купуйте в такої ж, тільки приватної», – пояснив експерт.

За його словами, президентські вибори в Росії мають не велике значення.

«В нас буде призначений президент Російської Федерації… Якщо не відбудеться чогось екстраординарного, то президент Росії всім відомий. Жодної невизначеності немає!», – зауважив Деляґін.

Він переконаний, що до 4 березня у керівництва Росії руки не дійдуть вести переговори з Україною.

«Крім того, у нас економіка більш корупційна, ніж у вас. У вас корупція перебуває на середньому рівні, а у нас – централізована. У нас вертикаль корупції, яку деякі пропагандисти називають вертикаль влади», – пояснив російський економіст.

За його словами, «при купівлі української газотранспортної системи, на будь-яких умовах, можна вкрасти значно менше грошей, ніж на будівництві з нуля величезного трубопроводу по дну Чорного моря, в якому, як відомо, нижче 200 метрів – дуже хімічно агресивний сірководень».

«Тому більш корупційний проект має пріоритет, порівняно з менш корупційним. Тож, Україна тут перебуває у важкому становищі. Вона не може запропонувати необхідного об’єму корупції, необхідного об’єму відкатів і розпилів. І не тому, що вона така чесна», – вважає Деляґін.

Як повідомлялось, 17 січня Україна й Росія вирішили продовжити переговори з питань поставок і транзиту газу відповідно до домовленостей президентів двох країн Віктора Януковича й Дмітрія Мєдвєдєва.

Україна розраховує знайти альтернативні джерела поставок природного газу за нижчими цінами, ніж у російського "Газпрому".