«Це посилить оперативність у ручному втручанні у ринок продовольства», – вважає експерт.
На його думку, таким чином влада напередодні виборів страхує себе, тобто «створює такі інструменти, які можуть оперативно вплинути і не допустити подорожчання (продуктів харчування – Ред.) до виборів».
За словами Козаченка, наслідки такого втручання завжди негативні, оскільки призводять до великих втрат сільськогосподарських підприємств, «і ми вчергове стаємо свідками того, що аграрна галузь є соціальним донором і не має адекватної компенсації за це».
Як повідомлялось, 19 січня президент України Віктор Янукович утворив Державну інспекцію з контролю над цінами. Завданням нової інспекції буде контроль за зростанням цін.
Раніше в Україні такі функції, виконувала Держцінінспекція, що підпорядковувалась Міністерству економічного розвитку і торгівлі.
Однак у березні 2011 року Кабмін постановою № 346 ліквідував це відомство в межах оголошеної президентом адміністративної реформи.
Ліквідації передував корупційний скандал – голову Держцінінспекції Тетяну Рудь було затримано за замах на одержання хабара та згодом засуджено до п'яти років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання на трирічний випробувальний термін.
При цьому за рік відсутності профільного відомства ситуація з цінами в Україні не тільки не погіршилася, але навіть покращала – споживча інфляція за 2011 рік склала 4,6 % (на продукти харчування – 1,7 %), що є кращим показником з 2002 року.
Додамо, що ціноутворення в монополіях контролює Антимонопольний комітет.