При цьому жодних деталей джерело не розкриває.
За інформацією ЗМІ, за попереднім проектом договору, підготовленому на початку грудня 2011 року, Росія і Україна повинні були заснувати два спільні підприємства.
Перше спільне підприємство – газотранспортне. Україна мала отримати в ньому 34 %, Росія і європейський партнер – по 33 %. Однак, як повідомлялося, залучивши дружню європейську кампанію Газпром міг реально отримати повний контроль над газотранзитним СП, маючи 66 %.
Дурге СП – газорозподільне, де Газпром мав би не менше 50 %. Саме воно мало би постачати газ кінцевому споживачу.
Газпром, згідно з проектом, міг оплачувати частки в СП не тільки грошима, а й майном, у тому числі власними акціями – з гарантією, що папери належать самому Газпрому, пишуть "Ведомости".
В кінці року глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що українці оцінили свою ГТС у $20 млрд. Сам Газпром вважає, що вона як мінімум удвічі дешевше, відзначає джерело, наближене до концерну.
«Тобто 50% в так і не створеному СП могли коштувати, як 3,6% акцій Газпрому (за котируваннями 19.01) – якщо взяти максимальну оцінку української труби від концерну. Або як 7,2% – якщо вважати по українській оцінці. А у «дочок» та «онучок» Газпрому зараз є близько 3,1% його паперів», – пишуть "Ведомости".
Крім того, проект договору містив цілий список гарантій від України. При цьому гарантій від Газпрому щодо транзиту певних обсягів газу через Україну документ не передбачав.
У підсумку Газпром і Нафтогаз уклали додаткову угоду: український холдинг отримав право платити за російський газ на 21 день пізніше, ніж передбачалося раніше, плюс стали можливими розрахунки в рублях.
Зараз, за інофрмацією джерел "Ведомостей" триває робота над більш м’яким варіантом «газової» угоди.
Нагадаємо, 17 січня пройшов черговий раунд переговорів між Газпромом і міністром енергетики Юрієм Бойко, які не були безрезультатними. У Бойка повідомили, що переговори пройшли «в конструктивному руслі» і будуть продовжені. Однак, ні українська, ні російська сторони хід переговорів не коментують.