Представляючи звіт, експерти компанії зазначили, що дефіцит енергії в Північній Америці до 2030 року перетвориться на «невеликий надлишок». Такі прогнози контрастують з Європою, яка змушена буде імпортувати близько 60% природного газу, зважаючи на зростання попиту та зниження внутрішнього виробництва.
«США перебуває на шляху до скорочення попиту на імпорт нафти», – відмітив головний економіст BР Крістоф Руель.
США вже давно відомі своїми потенційно величезними запасами сланцевого газу, проте до недавнього часу їх було занадто дорого та складно видобувати. Втім, широке застосування гідравлічного розриву пласту (коли великі обсяги води та хімічних речовин під високим тиском вводять в щільні сланцеві породи, щоб звільнити вуглеводні, які там знаходяться) відкрило шлях до поширеного видобутку.
За останні кілька років виробництво виросло, а 2010 року США обігнали Росію та стали найбільшим виробником природного газу в світі.
Ті самі методи, які дозволили успішну експлуатацію сланцевого газу, наразі застосовуються і для пального сланцю, що призводить до великого зростання в США внутрішнього виробництва нафти.
На відміну від США Китай стане більш залежним від імпорту енергії, оскільки попит набагато випереджає зростання внутрішньої пропозиції. За словами Руеля, до 2030 року Китай імпортуватиме до 80% нафти, 42% газу та значну кількість вугілля.
Це може мати величезні наслідки для глобального геополітичного балансу. Китай стане настільки ж занепокоєним забезпеченням стійкого, необмеженого потоку експорту нафти з Близького Сходу, як наразі США. «Вся дискусія про енергетичну безпеку буде зміщуватися на Схід», – сказав в інтерв'ю Руель.
В цілому ВР прогнозує, що глобальний попит на енергію продовжуватиме зростати протягом наступних двох десятиліть. Світовий попит збільшиться на 39% до 2030 року, або на 1,6% на рік. При цьому майже все зростання простежуватиметься в країнах, що розвиваються. Споживання у промислово розвинених країнах зросте загалом всього лише на 4%.
У глобальному енергетичного балансі домінуватимуть, як і раніше, викопні види палива, на які, за прогнозами компанії, припадатиме 81% попиту до 2030 року, що на 6% менше, ніж нині. Проте найбільш зростаючим джерелом енергії стануть відновлювані джерела.