Експерти прогнозують, що нова Верховна Рада довго не проіснує

18 Січня 2012, 18:01

«Він (парламент – Ред) буде гірший за цей і старший за цей. Він буде перехідним і все своє життя не доживе», – зазначив директор Інституту глобальної політикою Вадим Карасьов на прес-конференції в середу.

«Це буде спроба законсервувати парламент із повноваженнями, які він отримав після того, як повернули Конституцію 1996 року… Це парламент кризи, кризового часу. Парламент передреволюційних подій», – додав він.

При цьому експерт наголосив, що «для влади такий парламент необхідний, щоб створити більшість і у 2015 році вирішити проблему другого президентського терміну Віктора Януковича».

«Але для суспільства цей парламент не потрібен. Він може знадобитися тоді, коли настануть тривожні часи, перебрати на себе владу, як це було у 2004 році, а потім саморозпуститися», – сказав Карасьов, зазначивши, що новий парламент може ухвалити рішення про саморозпуск до завершення своєї каденції у 2017 році.

Карасьова підтримав директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

«Я цілком погоджуюся зі своїм колегою – мені здається, що парламент не добуде до завершення своєї каденції… Тенденції такі, що ймовірність цього існує».

Експерт зазначив, що мажоритарники, які пройдуть до парламенту, «через певний час перестануть боятись і розпочнуть свою гру».

Не підтримав своїх колег голова правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

«Я хочу нагадати, що тому парламенту, який існує зараз, багато разів пророкували розпуск… І такі ситуації, коли його могли розпустити, були… Цей парламент був хворий майже від самого початку. Але прожив п'ять років», – зазначив він.

«Я не квапився б з висновками. Але ймовірність того, що цей новий парламент буде тимчасовим, може бути досить високою… Якщо Партія регіонів піде на те, щоб здобути перемогу на цих виборах за будь-яку ціну, то це може призвести до серйозної політичної кризи. Може постати питання про загальні перевибори… Виникне питання про дострокові президентські вибори й перевибори до парламенту», – припустив В.Фесенко.

Як повідомлялось, лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк вважає, що Партія регіонів зрозуміла, що за ухваленим 17 листопада 2011 року законом про парламентські вибори, вона їх програє. Тому влада готується змінити закон під різними приводами, щоб забезпечити фальсифікацію результатів виборів.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в цілому закон "Про вибори народних депутатів" 17 листопада, що між іншим передбачає введення 5% виборчого бар’єру.

Вибори до Верховної Ради України відбудуться у жовтні 2012 року.

Позначки: