Яценюк: зміни до закону про вибори за ініціативи «регіоналів» означатимуть підготовку фальсифікацій

17 Січня 2012, 21:46

Він нагадав, що закон про вибори до Верховної Ради став єдиним законом, який опозиції вдалось ухвалити в прийнятній для неї редакції. Цей документ виключає усі відомі узаконені методи фальсифікації виборів. Опозиція не дозволила протягти в парламенті законопроект Партії регіонів, який є «класичним законом про порядок фальшування виборів».

«Зараз Партія регіонів схаменулася. Вони розуміють, що за цим законом вони програють вибори. Тепер влада готує зміни начебто під приводом того, що певні норми цього закону неконституційні. Якщо вони неконституційні, то як президент Янукович його підписав?» – зазначив Яценюк.

За його словами, влада наразі мотивує необхідність змін до виборчого закону потребою «понизити прохідний виборчий бар’єр, змінити порядок формування виборчих комісій –  іншими словами, з мотивацією того, щоб дати можливість вкрасти голоси українців».

«Будь-які зміни до виборчого закону, які буде намагатися проводити Партія регіонів, означають тільки одне: це спроба фальсифікації виборів. Це завідомо ставить під сумнів демократичність парламентських виборів 2012 року. Ми їм не дамо це зробити», – заявив лідер «Фронту Змін».
Він наголосив, що сьогодні опозиція демонструє єдність.

 «Відбулось те, що парламентська опозиція протягом останніх півроку спільно голосує, спільно приймає рішення, захищає Юрія Луценка і Юлію Тимошенко, вносить і формує порядок денний опозиції. Це – запорука того, що в 2012 році нова демократична більшість у парламенті сформує свій уряд, і президент Янукович втратить можливість керувати країною, як приватним підприємством. 2012 року парламентська опозиція стане парламентською більшістю і отримає свого прем’єр-міністра, демократичний проукраїнський уряд і почне працювати на країну», – підкреслив Яценюк.

Як повідомлялось, голова Верховної Ради Володимир Литвин не виключає, що на наступній сесії деякі народні депутати ініціюватимуть внесення змін до закону про парламентські вибори.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в цілому закон "Про вибори народних депутатів" 17 листопада, що між іншим передбачає введення 5% виборчого бар’єру.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляв, що у виборах народних депутатів братиме участь 50 політичних структур.

Як відомо, 13 січня Рада закрила 9 сесію. Наступна розпочнеться 7 лютого.