Чорновіл хоче залишити недоторканими архівні документи до 1955 року

12 Січня 2012, 21:26

«Я не в захопленні від нього і вважаю, що до другого читання треба робити декілька правок», – заявив Чорновіл.

За його словами, сьогодні немає жодних критеріїв, за якими треба визначати, що саме підлягає знищенню.

«Тому виникають ситуації, як у справі Табачника, коли виринають неймовірно знамениті документи Йосипа Сліпого, які потім від імені Табачника комусь даруються. І ці документи не обов’язково вкрадені. Дуже часто вони просто списані за невідповідністю», – зазначив Чорновіл.

Цей законопроект «вводить певну структуру, яка має визначити, хто братиме на себе відповідальність за рішення: чи документ має зберігатись в архіві, чи списуватись. Має створюватися відповідна комісія, яка цим займатиметься».

«Крім того, документи до 1946 року, за цим законом не можуть бути списані, а мають зберігатися. А вже після 1946 року, то комісія має визначати їхню долю. Не анонімний працівник архіву, а саме комісія. Я вважаю, що це правильні норми», – зазначив Чорновіл.

Разом з тим Чорновіл нагадує, що архів зараз під контролем Комуністичної партії. І тому потрібно визначити термін, від якого комісія зможе визначати документи невартісними і вилучати, не 1946-м, а 1955 роком.

«Після 1955 року, матеріалів, які б хотіли навмисно знищити, набагато менше. Я буду вносити таку поправку», – заявив Чорновіл.

Детальніше читайте тут.

Нагадаємо, як повідомив Центр досліджень визвольного руху, Верховна Рада у першому читанні прийняла зміни до Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», що передбачає можливість знищення архівних документів або обмеження доступу до них на 75 років.

читати ще