«У мене неоднозначне ставлення до цього документу. З одного боку, я розумію, що професія журналіста має особливий статус, особливі умови роботи та вимоги. З іншого – я розумію, що журналістська робота може допомогти у розслідуванні. Але як не переходити межу, за якою не дуже чесні правоохоронці можуть тиснути на на журналіста, викликаючи його на співбесіди чи допити як свідка?», – заявила Бондаренко.
Вона додала, що потрібно «уважно аналізувати весь текст, дивитись, як його норми відповідають іншим законодавчим актам, і потім приймати рішення».
«Сьогодні тільки перше читання, і якщо в законопроекті щось виявиться не так, до другого читання до нього будуть внесені поправки», – зазначила Бондаренко.
«Якщо дивитись на наше чинне законодавство об’єктивно, у нас зараз достатньо хороше законодавство яке формально , – я підкреслюю, формально, – забезпечує всі умови для якісної журналістської роботи. Але у нас низька дисципліна виконання законодавства, і це позначаться на роботі журналістів», – зауважила вона.
Бондаренко також додала, що «деякі журналісти не люблять, коли їм нагадують, що існують не лише права, а й відповідальність. Вона є також у країнах, які пишаються своїм демократичним устроєм».
Детальніше читайте тут.