Експерт: “сирний” тиск на Україну Росія влаштувала через СОТ

12 Січня 2012, 17:22

Нагадаємо, головний державний санітарний лікар РФ Гєннадій Оніщєнко вважає, що у країні-імпортері безконтрольно використовують рослинні компоненти, зокрема, пальмову олію. Він заявив, що за російськими нормативами, зокрема, техрегламенту на молоко і молочну продукцію, таку продукціяю, що містить велику кількість пальмового масла, потрібно називати не «сир», а «сирний продукт»

Українські експерти звинувачення відкидають допоки цей факт не буде доведено. "Важко зрозуміти, які з українських підприємств викликають занепокоєння. Наразі у мене відсутня інформація про те, що результати аналізів української продукції надавалися вітчизняним підприємствам", – заявив Тарас Гагалюк.

Він також розповів, що з 2008-го року Україна значно скоротила імпорт пальмової олії, яку використовують для виготовлення сирів. Відповідно, подібні звинувачення Росії у перевищенні вмісту олії в українському сирі викликають здивування. "Якщо у 2008 році імпортувалося 410 тис. тон олії, то на даний момент імпортується 190 тис. тон на рік", – сказав експерт, додавши, що лише тритина з цього обсягу експортується далі до Росії. 

"Одна з причин, чому з боку Росії лунають подібні звинувачення – це приєднання цієї країни до СОТ, що передбачає більш вільну торгівлю, і, відповідно, збільшення конкуренції. Відповідно, з  інструментів, які вони застосовують для контролювання ринку залишаються лише дотримання фіто-санітарних та ветеринарних вимог", – сказав Гагалюк.

Як повідомлялося раніше, глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Гєннадій Оніщєнко заявив, що його відомство, проаналізувавши ситуацію на споживчому ринку в сегменті молочної продукції, дійшло висновку, що «за четвертий квартал 2011 року відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що поставляються з України».

Як повідомлялося раніше, 26 грудня 2011 року уряд України схвалив 2 законопроекти та 11 постанов Кабміну, які комплексно вирішують питання контролю якості харчових і нехарчових продуктів, встановлюють критерії ризику і порядок перевірки підприємств.