Вiн пояснив, що, «вiдповiдно до контракту, змiна рiчних обсягiв у принципi не може перевищувати 20%. У 2012 роцi, як усiм вiдомо, контрактний обсяг постачань становить 52 млрд куб. м, i навiть суто теоретично не може бути знижений до 27 млрд куб. м», – сказав Купрiянов.
У прес-службi концерну наголосили, що контракт купiвлi-продажу газу в 2009-2019 роках, який підписали «Газпром» (РТС: GAZP) i «Нафтогаз України», можливiсть змiни обсягiв закупiвлi газу в односторонньому порядку не передбачає.
Вiдповiдно до п. 2.2.3. контракту «рiчна контрактна кiлькiсть (РКК) може бути змiнена за згодою сторiн не пiзнiше, нiж за шiсть мiсяцiв до початку вiдповiдного року постачання.
Домовленiсть сторiн щодо змiни РКК має бути здiйснена в письмовiй формi».
За словами Купрiянова, «нiякi документи про змiну обсягiв постачання росiйського газу в Україну не пiдписувалися».
«При цьому особливо хотiлося б наголосити, що питання про зменшення обсягiв на численних переговорах про зниження з 2012 року цiни на росiйський газ українська сторона не порушувала взагалi», – наголосив вiн.
У середу мiнiстр енергетики та вугiльної промисловостi України Юрiй Бойко заявив, що Україна зменшує закупiвлю росiйського газу «вдвiчi, i з 1 сiчня у нас вiдбiр буде на рiвнi 27 млрд куб. м».
«Газпром» висловив занепокоєння, що «Нафтогаз України» в односторонньому порядку порушує умови контракту.
Нагадаємо, раніше міністр енергетики Юрій Бойко повідомив, що Україна має намір знизити закупівлі російського газу в 2012 році з передбачених контрактом 52 мільярдів кубометрів газу до 27 мільярдів кубометрів.
У свою чергу глава Газпрому Олексiй Мiллер у середу, 11 січня, на зустрiчi з президентом РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим, заявив, що Газпром занепокоєний односторонніми заявами українських партнерiв щодо зниження кiлькостi вiдбору газу, що поставляється.
Вчора Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" заявили, що чинним контрактом від 19 січня 2009 року між Нафтогазом та Газпромом купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 роках "передбачена можливість зміни щорічного обсягу поставки природного газу".