Росія має претензії до українського сиру

12 Січня 2012, 09:27

Глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщєнко заявив, що його відомство, проаналізувавши ситуацію на споживчому ринку в сегменті молочної продукції, дійшло висновку, що «за четвертий квартал 2011 року відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що поставляються з України».

«Це помітний сегмент російського ринку. Тільки за останні десять місяців орієнтовний обсяг поставок склав 55,5 тис. тонн», – сказав Оніщєнко.

«Основною проблемою є те, що при виробництві даного виду продукції в країні-імпортері безконтрольно використовуються рослинні компоненти, зокрема, пальмова олія», – повідомив Оніщєнко.

Він заявив, що за російськими нормативами, зокрема, техрегламенту на молоко і молочну продукцію, така продукція, що містить велику кількість пальмового масла, повинна називатися не «сир», а «сирний продукт».

«Вміст пальмової олії там набагато більший, ніж належить за технічним регламентом», – підкреслив Оніщенко.

«Федеральна служба (Росспоживнагляд) ініціювала процедуру запобігання порушень технічного регламенту на молоко і молочну продукцію. У рамках цієї процедури ми припускаємо, в тому числі, і проведення експертиз за участю заводів-виробників», – додав він.

Як повідомлялось, раніше глава Росспоживнагляду Гєннадій Оніщєнко заявив, що з травня 2012 року Москва серйозно посилить нагляд на кордоні з Україною. Це пов'язано з тим, що в Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням людей передані ветеринарній службі.

Глава Росспоживнагляду повідомив, що відомство планує вести моніторинг усієї української аграрної продукції, і, перш за все, молочної. При найменшому погіршенні якості будуть прийняті найжорсткіші заходи.

«Де-факто, в цьому міститься визнання громадянина Україна твариною», – вважає Оніщєнко.

Після цього міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Оніщєнко має вибачитись перед Україною.

26 грудня 2011 року уряд України схвалив 2 законопроекти та 11 постанов Кабміну, які комплексно вирішують питання контролю якості харчових і нехарчових продуктів, встановлюють критерії ризику і порядок перевірки підприємств.