«Журналісти, коментатори й представники деяких офіційних установ в Україні у своїх питаннях і коментарях неточно подають інформацію, що Тимошенко отримав у ЧР (Чехії) так званий «політичний притулок». Підкреслюємо, що Чеська Республіка не надає «політичного притулку», але… надає біженцям міжнародну охорону, між іншим, також у формі «притулку», – йдеться в повідомленні.
Прес-служба повідомляє, що такий процес є компетенцією Міністерства внутрішніх справ відповідно зі своїми міжнародними зобов'язаннями, які випливають із Конвенції про статус біженців від 1951 року й відповідно до закону Чехії № 325/1999 «Про притулок».
Посольство також підтверджує, що 6 січня Олександр Тимошенко одержав у Чехії притулок, про який попросив за кілька місяців до цього в передбаченому законом адміністративному порядку.
«Питання про надання притулку не розглядаються урядом, він ніколи не обговорював випадок О.Тимошенко, як неточно подається в ЗМІ. Чеська Республіка не має жодного зв'язку з публічними виступами, особистою або професійною діяльністю осіб, що отримали притулок у ЧР», – сказано в повідомленні.
Посольство підкреслює, що особи, які подають заяву про надання притулку, можуть мати різні причини, не обов'язково тільки політичного характеру, і ці особи не завжди є політично активними, при цьому їхні заяви розглядаються індивідуально.
У повідомленні наголошується, що посольство не має інформації про причини подачі заяви Тимошенко, про хід адміністративного процесу й про причини ухвалення рішення, оскільки такою інформацією в Чехії володіє тільки МВС, яке, відповідно до закону й міжнародних конвенцій, не має права розголошувати їх третій стороні.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Чехія надала політичний притулок чоловікові Тимошенко.
МЗС Чехії сподівається на чудові відносини з Україною надалі.
Як відомо, 2011 року між Україною й Чехією відбувся дипломатичний конфлікт після того, як Чехія надала політичний притулок колишньому міністрові економіки Богдану Данилишину.