За свідченнями очевидця, вибуховий пристрій під автомобіль заклав невідомий зловмисник, який прибув на місце злочину на мотоциклі.
Від вибуху професор загинув, ще двоє людей отримали поранення.
Відомо, що загиблий науковець займався проектом збагачення урану на заводі в провінції Ісфахан. Ймовірно, цей злочин пов'язано саме з професійною діяльністю.
Іранські оглядачі відзначають, що вбивство сталося рівно через два роки після замаху на фахівця в галузі атомної енергії Маджида Шахріарі, якого вбили 11 січня 2010 року.
За останні два роки в Тегерані вбито кілька вчених, так чи інакше пов'язаних з ядерною програмою країни.
Спецслужби Ірану підозрюють, що за вбивствами стоїть ізраїльська розвідка.
Як повідомлялось, 9 січня Іран відновив збагачення урану на підземному підприємстві Фордоу поблизу міста Кум.
3 січня міністр закордонних справ Франції Алан Жюппе заявив, що він «не має сумніву» в тому, що Іран займається розробкою ядерної зброї, і закликав Євросоюз запровадити жорсткіші санкції проти Тегерана – на кшталт тих, які нещодавно погодили у США.
Нещодавно влада Ірану заявила про те, що заблокує Ормузьку протоку в разі, якщо західні країни введуть додаткові санкції, що перешкоджають експорту іранської нафти.
Через Ормузьку протоку проходить до 20% світових перевезень нафти, і США заявили, що не потерплять перекриття протоки.
За допомогою санкцій західні країни намагаються перешкодити реалізації іранської ядерної програми, спрямованої, на їхню думку, на створення атомної бомби.
Тегеран неодноразово заперечував ці закиди і заявляв, що мета програми винятково мирна, але доказів цього не надав.