Як заявила представник ОБСЄ з питань свободи засобів інформації Дуня Міятович, новий закон у разі набуття чинності «може порушити право громадян вільно отримувати інформацію і ділитися нею через посилення контролю влади за електронними засобами інформації».
Вона закликала президента Казахстану накласти вето на цей закон і поновити громадське обговорення цього питання.
Закон, який тепер переданий на підпис президентові Казахстану, серед іншого, вимагатиме в усіх казахстанських і закордонних телерадіокомпаній, які працюють на території країни, реєструватися в спеціальному «незалежному консультативно-дорадчому органі», що його має створити уряд.
Закон також передбачає заходи, що мають на меті, як мовиться в ньому, обмежити вплив на дітей і молодь «інформації, яка може пошкодити їхньому психологічному і моральному розвиткові».
Нагадаємо, у серпні за позовом прокуратури у Казахстані рішенням суду закрито доступ до більш ніж двох десятків інтернет-ресурсів, у тому числі блогових сервісів LiveJournal (Живий журнал).
Раніше влада Казахстану запровадила обмеження для пошукової системи Google.
Казахську владу і раніше звинувачували в намаганнях обмежити свободу користування інтернет-мережею. Зокрема сайт казахської служби Радіо Свобода неодноразово блокували.
Читайте також: На режим Назарбаєва очікують серйозні проблеми