Політолог прогнозує, що влада змусить Ющенка “утнути післявиборчого гопака” на її користь

7 Січня 2012, 19:55

У коментарі Тижню політолог заявив, що справу проти Кучми спробують поновити після «чистки» прокуратури, аби продемонструвати однакове ставлення як до опозиціонерів влади, так і до прихильників влади.

«Я думаю, що вона (справа проти Кучми – Ред.) не закінчилась. Кучма звичайно взагалі не правий, що дав дозвіл на відкриття цієї кримінальної справи. Він не міг не знати, що вона відкривається. Крім цього, справа про звинувачення у вбивстві журналіста залишиться на ньому до кінця його днів. Завтра ж за іншими обставинами або новий суддя знову поновить справу. Я вже не кажу про те, що коли відбудеться «чистка» прокуратури, то перше, що зробить прокуратура постарається відкрити справу на Кучму, тому що це такий зручний піар-хід від критики суспільства, чому «хапають» тільки політичних опонентів, а не тих, хто допоміг прийти до влади. Звідси і можливе відкриття нової справи щодо Ющенка…», – стверджує Небоженко.

Справу проти Ющенка, за словами політолога, можуть відкрити після парламентських виборів.

«Ця влада дуже зацікавлена в цьому. Коли закінчаться парламентські вибори і буде чимало звинувачень у підтасовках і фальсифікаціях, Ющенка попросять дати «свідчення», що вибори-2012 пройшли без порушень. Він буде єдиним з політиків, що говоритиме про їхню легітимність, хоч всі розумітимуть, що це неправда», – вважає Небоженко.

За його словами, заява Ющенка може стати чи не єдиним аргументом про легітимність майбутніх виборів для переконання міжнародних експертів.

Натомість голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що справу Кучми закриють.

«Враховуючи розвиток подій у 2011 році, а також економічну і політичну вагу Пінчука і Кучми, я думаю, серйозних загроз для Леоніда Даниловича нема. Довести юридично провину Кучми буде дуже складно. Ще трошки позмагаються у різних судових інстанціях і, думаю, все закінчиться нічим», – стверджує Фесенко.

За його словами, справа вбивства журналіста Георгія Гонгадзе залишиться відкритою, так само, як і підозри щодо причетності до неї Кучми.

«Юридично справу якось завершать, а в політичному плані питання залишиться», – уточнює політолог.