Відкриваючи зустріч, Путін наголосив на необхідності розвивати інвестиційну складову торгово-економічного співробітництва Росії та Україні.
«Звичайно, нам потрібно і далі працювати над енергетикою, розвивати її, пропонувати шляхи розвитку в цій сфері. Ми мали можливість поговорити і раніше, і зараз є можливість поговорити», – сказав Путін.
«І є про що поговорити. Наші колеги в постійному контакті перебувають», – додав прем'єр РФ.
Глава українського уряду підтвердив: «Так, це точно». «Керівники наших енергетичних відомств не сплять, вдень і вночі працюють, хочуть врегулювати», – сказав Азаров.
«Ми готові шукати і компромісні рішення, але перш за все взаємовигідні, щоб це було вигідно і для вас, але було вигідно і для нас. Тому я сподіваюся, що наша сьогоднішня розмова дасть імпульс до пошуку остаточного рішення», – заявив український прем'єр.
За кілька годин до зустрічі Путіна і Азарова «Газпром» провів чергові переговори з українською стороною. Їх результати наразі невідомі.
Україна вимагає від «Газпрому» додаткової знижки на газ. Російська сторона неодноразово говорила про можливість зниження ціни тільки за умови участі «Газпрому» в українській газовій галузі на правах співвласника.
Минулого тижня в українській пресі навіть з'являлися проекти міжурядових угод про нові умови партнерства, за якими «Газпром» може отримати половину акцій в українських газових активах по магістральному транспорту, зберігання і розподілу газу.
У свою чергу джерело газети «Комерсант-Україна» у департаменті нафтової, газової й нафтопереробної промисловості Міненерго повідомило, що Україна вже погодилася на пропозицію Росії створити консорціум на базі ГТС, а головні розбіжності сторін зараз стосуються умов його створення.
Уряд України вже заклав у проект держбюджету на 2012 рік ціну на імпортний газ у розмірі $ 416 за 1000 кубометрів.
Як повідомлялось, 20 грудня відбулася зустріч президента України Віктора Януковича з президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим. Результати переговорів також невідомі.
Раніше передбачалося, що зустріч пройде в форматі чотирьох – президенти і прем’єри двох країн.