Із відповідною заявою на ім’я генпрокурора звернулись адвокати Ландіка Наталія Суслікова та Юрій Березовський.
«Висунуте проти нашого підзахисного обвинувачення грубо спотворює дійсні обставини подій і свідчить про навмисне ігнорування органами досудового слідства фактичних обставин подій та втиснення їх шляхом фальсифікацій у штучно створену фабулу обвинувачення, а в ході розгляду справи у суді стало очевидним, що дії Ландіка не містять складу інкримінованого йому злочину», – зазначається у заяві адвокатів.
Суслікова та Березовський вважають, що «діям потерпілої у справі Марії Коршунової, яка була ініціатором конфлікту і яка почала бійку, завдавши Ландіку тілесні ушкодження, в ході досудового слідства була дана неправильна оцінка, яка суттєво вплинула на правову оцінку всіх події і дій Ландіка, який, будучи потерпілим, внаслідок незаконних дій працівників МВС, опинився обвинуваченим».
Адвокати у заяві до генпрокурора також вказують на те, що слідчими луганської міліції, які розслідують кримінальну справу за обвинуваченням Ландіка, з метою перешкоджання, на думку адвокатів, правосуддю і незаконного притягнення їхнього підзахисного до кримінальної відповідальності за нібито безпричинне застосування сили до Коршунової і злісне хуліганство, були виділені в окреме провадження матеріали за фактом спричинення Коршуновою тілесних ушкоджень Ландіку. При цьому очевидно, зазначають автори заяви, що дії Коршунової мали досліджуватися та оцінюватися в сукупності з усіма обставинами справи, і вірна правова оцінка саме дій Коршунової є ключовою для вірної правової оцінки дій Ландіка.
Суслікова та Березовський стверджують, що в інтернеті з’явились фрагменти відеозаписів інциденту, з вилученням епізоду дій Коршунової. Тому слідчий орган незаконно відмовив Ландіку у порушенні кримінальної справи стосовно Коршунової за відсутністю в її діях складу злочину, наголосили адвокати.
У зв’язку з цим сторона захисту Ландіка висловлює переконання, що «зазначену навмисну фальсифікацію матеріалів справи процесуально неможливо усунути в ході судового слідства без належної правової оцінки дій Коршунової в частині провокації конфлікту і подальшого нанесення Ландіку тілесних ушкоджень».
Враховуючи викладене, Суслікова і Березовський просять генпрокурора «з метою відновлення законності у даній справі терміново втрутитись у ситуацію та вжити заходів прокурорського реагування для припинення кримінального переслідування Ландіка за відсутністю в його діях складу злочину».
Також захисники просять Пшонку скасувати постанову про відмову у порушенні кримінальної справи стосовно Коршунової, порушивши натомість кримінальну справу за фактом її замаху на вбивство, а також притягнути до кримінальної відповідальності службових осіб луганської міліції за притягнення завідомо невинуватого до кримінальної відповідальності, поєднане з фальсифікацією матеріалів справи та незаконним арештом Ландіка.
Нагадаємо, 4 липня вночі в ресторані «Баккара» в Луганську син народного депутата від Партії регіонів Володимира Ландіка, депутат Луганської міськради Роман побив Марію Коршунову.
Відеозапис побиття потрапив до інтернету.
7 липня прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу стосовно Ландіка за ч. 3 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Його було оголошено в розшук і затримано в Краснодарі (РФ).
21 вересня Ландіка екстрадували з Росії до України для притягання до кримінальної відповідальності, а 24 вересня – етапували до Луганська.
26 вересня Ленінський районний суд Луганська залишив Ландіка під вартою до виголошення вироку.
31 жовтня стало відомо, що Ландік і Коршунова підписали мирову угоду.
8 грудня потерпіла Коршунова підтвердила в суді одержання компенсації у розмірі 5 тис. дол.
9 грудня батько обвинуваченого заявив, що передав дівчині 320 тис. грн.