«Зустріч не була запланована… Помічник пана Фюле попросив про зустріч, я із задоволенням погодився», – зазначив він.
Пшонка уточнив, що під час зустрічі «Фюле попросив сприяння мене, як генпрокурора, про зустріч з Тимошенко».
«Я запросив свого заступника Анатолія Гришка, попросив, щоб він зв'язався зі слідчим, який розслідує кримінальну справу за Тимошенко, тому, що повинен бути дотриманий процес, закон, в цій частині, слідчий отримав завдання від заступника генпрокурора зробити припис у слідчий ізолятор та слідчий ізолятор дозволив зустріч», – розповів глава ГПУ.
«Більше того, я попросив свого заступника поїхати разом з паном Фюле в слідчий ізолятор. Де він з ними був», – заявив генпрокурор, додавши, що зустріч тривала близько 30 хвилин і відбувалася в присутності співробітників Державної пенітенціарної служби та лікаря СІЗО.
Відповідаючи на питання, чому раніше іноземним дипломатам не надавалася можливість відвідати Тимошенко в СІЗО, Пшонка уточнив, що «до мене про зустріч звернувся тільки пан Фюле».
«Дійсно зустрічі були і з послами, і з іноземними гостями, але про зустріч конкретно з Тимошенко мене, як генерального прокурора, вперше попросив пан Фюле», – запевнив генпрокурор, при цьому уточнивши, що якщо знову хтось попросить, то «будемо приймати рішення».
Як відомо, понеділок, 12 грудня, приблизно о 23:00 години Фюле відвідав у Лук'янівському СІЗО засуджену Тимошенко.
Нагадаємо, у листопаді співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи Маріетта Пурбе-Лундін і Майліс Репс повідомили, що намагалися отримувати дозвіл на відвідання колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в Лук'янівському слідчому ізоляторі. Однак їм було відмовлено.
Також, Глава Європейської народної партії Вільфрід Мартенс повідомив президенту України Віктору Януковичу про те, що йому не дозволили зустрітися з Юлією Тимошенко.