"Оптимальний варіант істотного поліпшення ситуації Пенсійного фонду – це прийняття законів про легалізацію. Підготовлені нами законопроекти можуть кардинально змінити ситуацію, аж до ліквідації дефіциту Пенсійного фонду вже в наступному році", – сказав віце-прем'єр в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україну".
Наприкінці листопада голова Пенсійного фондуоцінив його дефіцит за підсумками 2011 року в 31 млрд грн при загальному розмірі виплат пенсій і пенсійних допомог близько 209 млрд грн.
Тігіпко також повідомив, що вже підготовлений проект доповнень до закону про пенсійну систему у частині введення її другого рівня і зараз вони активно обговорюються в Мінсоцполітики та профільному комітеті Верховної Ради.
"Сподіваюся, що за наступний рік ми їх приймемо. У законопроекті містяться важливі норми, які дозволяють більш чітко організувати роботу другого рівня та захистити кошти, які надходитимуть на персональні рахунки громадян", – пояснив віце-прем'єр.
За його словами, на першому етапі кошти другого рівня будуть надходити до державного накопичувального фонду, і держава буде нести за них відповідальність.
У той же час Тігіпко зазначив, що залишаються дискусійні питання щодо допуску керуючих компаній, оскільки необхідні додаткові гарантії щодо якості цих компаній та їх відповідальності.
Він також сказав, що спочатку на другий рівень передбачається відраховувати 2% фонду оплати праці, щорічно збільшуючи платіж на 1 процентний пункт. При цьому верхня планка остаточно ще не узгоджена, зазначив Тігіпко.
Зазначимо, прийнятий в 2011 році закон про пенсійну реформу передбачає запуск другого, персоніфікованого рівня пенсійної системи в рік, наступний за роком ліквідації дефіциту Пенсійного фонду.
Нагадаємо, 27 грудня 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що дефіцит Пенсійного фонду у 2010 році становив 28 млрд грн, у 2011 році становитиме 17 млрд грн, у 2012 році – 10 млрд гривень, а в 2013 році бюджет Пенсійний фонд буде бездефіцитним.
Вже у червні цього року Тігіпко прогнозував, в поточному році дефіцит фонду складе 17,78 мільярдів гривень, в 2012 році – 15 мільярдів гривень, у 2013 – 8 мільярдів, а 2014 року буде нульовий дефіцит.