«Дійсно, угода про асоціацію не буде парафована під час саміту», – заявив він.
«Сьогодні з Брюсселю прийшла така інформація, навіть не сьогодні, вона існувала і раніше, але ми все ж сподівалися, що Єврокомісія завершить підготовку угоди і винесе її на парафування», – розповів Кожара.
Депутат уточнив, що «Україна повністю готова до цього саміту, нажаль, ви бачите, що сьогодні існують дуже серйозні інституційні проблеми в Європейському Союзі».
«Євросоюз не може підготувати угоду до парафування… Це офіційна інформація: на сьогоднішній день текст угоди про асоціацію не підготовлений», – заявив Кожара.
Він пояснив це тим, що «юридичні служби сьогодні в Єврокомісії погоджують політичну частину з юридичною, вона не звірена, ці блоки готувалися в різний час, різними підрозділами Євросоюзу, вони не узгоджені».
Як відомо, голова Секції політики Представництва ЄС в Україні Ганнес Шрайбер під час експертної толоки «Аргументи європеїзації. Довідка для українця» заявив, що в Євросоюзі не впевнені, чи буде під час саміту Україна-ЄС 19 грудня проголошено про завершення переговорів про укладення Угоди про асоціацію.
Голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра висловив сподівання, що в Україні буде створена сприятлива політична атмосфера для парафування і підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
Водночас президент Віктор Янукович вважає питання колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко єдиним зауваженням Європейського Союзу до України в контексті укладення угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
Нагадаємо, в коментарі Тижню заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий заявив, що парафування угоди про асоціацію України з Євросоюзом під час саміту 19 грудня навряд чи буде.
Довідка Тижня.
Парафування – процес попереднього підписання державного документу.
Наступними етапами після парафування угоди про асоціацію є її підписання та ратифікація.