Журналістів в першу чергу цікавили питання ідентифікації їхніх колег співробітниками міліції під час масових акцій протесту, а також поліпшення умов роботи на засіданнях Кабінету міністрів, пише газета «КомерсантЪ-Україна».
Засідання відкрила прес-секретар президента Дарина Чепак. Вона нагадала, що під час візитів глави держави в регіони кілька разів виникали конфлікти між співробітниками Управління держохорони і журналістами. Щоб подібні випадки не повторювалися, за словами пані Чепак, в адміністрації президента пропонують видавати журналістам спеціальні карти.
«Щоб уникнути підробок, при кожному візиті вони будуть виглядати по-різному, – пояснила Чепак, демонструючи зразок .- Як бачите, тут немає фото, тому навіть ті, хто акредитуються на візит в останню чергу, зможуть її отримати».
Втім, журналістів більше хвилювали питання взаємодії з міліцією під час масових акцій. «Тільки за останні два місяці на мітингах постраждали чотири кореспондента. Слід розробити якийсь спосіб ідентифікації, щоб міліціонер розумів, що перед ним не сторона конфлікту, а журналіст», – пояснила представник міжнародної організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк.
Вона запропонувала забезпечувати їх картами єдиного зразка, які потрібно буде пред'являти на мітингах. Її підтримав і голова Спілки журналістів Ігор Лубченко, підкресливши, що подібні документи мають видавати тільки журналістські профспілки цілим виданням.
Найбільше нарікань викликав порядок роботи репортерів під час проведення засідань Кабміну, згідно з яким вони позбавлені можливості вести прямий діалог з міністрами, що виходять із зали засідань. Прес-секретар прем'єр-міністра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко відкинув всі претензії, зазначивши, що співробітники прес-служби завжди можуть попросити того чи іншого міністра поспілкуватися зі ЗМІ.
«Так вони не хочуть розмовляти, а ми змушені годинами їх чекати!», – викрикнула журналістка телеканалу СТБ Наталія Соколенко.
«Це особиста справа міністрів. Вони не зобов'язані коментувати все підряд», – похмуро відповів Лук'яненко.
«У такому випадку нехай подають у відставку і займаються бізнесом. Чого вони бояться? Ми ж не б'ємо їх», – парирувала Соколенко.
«А скоро і бити почнуть», – додав Ігор Лубченко.
У підсумку глава Держкомтелерадіо Олександр Курдинович заявив, що комісія прийняла до відома всі пропозиції і звернеться до органів влади з проханням врахувати побажання її членів.
Як повідомлялось, нещодавно, перед поїздкою в Єнакієве для висвітлення приїзду президента Віктора Януковича, журналістів завезли спочатку в Донецький аеропорт і провели ретельний огляд. Таке нововведення було в їхній практиці вперше за останні 10 років, зазначили журналісти.
Нагадаємо, за 10 місяців нинішнього року в Україні зафіксовано більше 20 фактів нападів, побиття та залякування журналістів. А наприкінці листопада двох українських журналістів убили.