Вона пояснила, що за тендер на постачання ліків боролися дві фірми: «Людмила-Фарм» та «Старвайс». Проте ціна, запропонована фірмою «Людмила-Фарм», виявилася вигіднішою: якщо очікувана сума, яку МОЗ мало заплатити за закупівлю ліків, – 65 млн. грн., то «Людмила-Фарм» запропонувала ціну 48 млн. грн.
«Економія за процедуру закупівлі на сьогоднішній день складає 17 мільйонів гривень», – наголосила Калішенко.
З фірмою «Людмила-Фарм» укладено відповідну угоду. Однак фірма «Старвайс» оскаржила це рішення у Господарському суді Києва.
«І ухвалою Господарського суду від 8 грудня Міністерству охорони здоров’я заборонено як укладати договір, так і перераховувати кошти», – сказала заступник міністра.
«Сьогодні ми оскаржили цю ухвалу у Господарському суді. Але хочемо повідомити, що, зважаючи на кінець року, якщо ми цю ухвалу не оскаржимо, закупівля цього препарату стане неможливою. І 10 тисяч хворих, які на сьогоднішній день лікуються цим препаратом, залишаться без нього», – наголосила Калішенко.
Як повідомлялось, за останніми даними міжнародних організацій, в Україні сьогодні живуть більш як 360 тис. ВІЛ-позитивних людей, 92 тис. з них потребують лікування.
Щодня в Україні 87 осіб інфікуються ВІЛ, а 50 помирають від СНІДу.
За даними експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення СНІДу.