Губернатор повідомив, що вчора, спілкуючись з активістами-чорнобильцями, пообіцяв їм спокійне життя.
«Я їх заспокоїв – не варто боятися нікому, активістам і, грубо кажучи, тому, хто голодував. Немає завдань розслідувати конкретно їх. Є спільне завдання – виявлення псевдочорнобильців, воно йде у цілому по країні, йде в області … Це питання розслідування », – сказав Шишацький.
За його словами, «у жодному разі не буде конкретно переслідування активістів, які голодують».
«Проводитимуться перевірки, в результаті яких будуть виявлятися чорнобильці і псевдочорнобильці, які не були в Чорнобилі, не є інвалідами і так далі», – пояснив Шишацький.
Він також зауважив, що для тих, хто порушив закон, будуть певні наслідки.
«Які наслідки? Ну, якщо вони отримали серйозні гроші, то наслідки – це нанесення шкоди державі. Тож залежно від цього буде і кримінальна відповідальність … Тобто тут тепер піднявся такий пласт. Думаю, багатьох зачепить, і правильно», – підкреслив Шишацький.
Як повідомлялось, 11 грудня в 19:30 організатори акції протесту ліквідаторів аварії на ЧАЕС, яка проходила біля Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, після переговорів з Шишацьким заявили про припинення голодування.
Губернатор гарантував чорнобильцям виділення коштів з обласного бюджету в розмірі 500 тис. грн для вирішення найбільш нагальних проблем. Додатково 500 тис. виділять міста і райони області.
10 грудня «увесь день співробітники міліції «тероризували» чорнобильців: просили написати пояснювальні, що кожен з них ображав працівників управління Пенсійного фонду.
Працівники міліції пообіцяли «за кожним протоколом порушити або адміністративну, або якусь справу, і накласти мінімальний штраф 170 грн.», але учасники акції відмовилися підписувати протоколи.
9 грудня державні виконавці повідомили донецьким чорнобильцям, що їм подовжили термін, протягом якого вони мають демонтувати намети і припинити акцію протесту, на три дні – 10 години 13 грудня.
Нагадаємо, з середини листопада чорнобильці у Донецьку почали голодування, встановивши намети біля будівлі Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області. Люди вимагають, щоб їм виплачували пенсії у тому розмірі, який прописаний законом і підтверджений численними судовими рішеннями.
23 листопада Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов Донецької міськради про заборону акції протесту-голодування чорнобильців.
Представник ініціативної групи заявив, що учасники акції не залишать наметове містечко, незважаючи на заборону суду.
27 листопада, ввечері у Донецьку невідомі в супроводі міліції, насильно згорнули штабну палатку протестуючих інвалідів-чорнобильців, залишивши голодуючих просто на вулиці. Під час інциденту одному із учасників акції протесту – шахтарю-інваліду Геннадію Конопльову стало погано. Він помер в кареті «швидкої».