За його словами, «учора весь день співробітники міліції нас тероризували: просили, щоб ми написали пояснювальні, що кожен з нас ображав працівників управління Пенсійного фонду».
«Виконуючий обов'язки начальника управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (Олег Ватулін) написав заяву на ім'я начальника міліції про те, що ми ображали працівників Пенсійного фонду, які виходять з будівлі кожні дві години і роз'яснюють наше щастя: що 100 рублів набагато краще отримувати, ніж 1000 рублів, – пояснив чорнобилець. – І працівники міліції проводили слідчі дії».
Сумароков зазначив, що у п'ятницю, 9 грудня, в наметовому містечку перебувало близько 300-400 чоловік, які говорили про працівників Пенсійного фонду «все, що думали, тут приховувати нічого».
«Але найголовніше – ми просили: навіщо ви знущаєтеся з нас. Якщо ви працівники Пенсійного фонду, то приймайте людей у приміщенні, у кабінетах фонду, не бродіть серед нас, не збурюйте людей. А вони ображаються», – сказав Сумароков.
За його словами, співробітники міліції пообіцяли «по кожному протоколу порушити або адміністративну, або якусь справу, і накласти мінімальний штраф 170 грн.», але учасники акції відмовилися підписувати протоколи.
«Ми відмовилися підписувати, і на цьому розійшлися. А наш член ініціативної групи Олександр Пучков їм написав заяву, що ніхто нікого не ображав», – додав Сумароков.
Він також повідомив, що ніч у наметовому містечку минула спокійно, а «сьогодні ніхто поки що не приходив».
Як повідомлялось, 9 грудня державні виконавці повідомили донецьким чорнобильцям, що їм подовжили термін, протягом якого вони мають демонтувати намети і припинити акцію протесту, на три дні – 10 години 13 грудня.
Нагадаємо, з середини листопада чорнобильці у Донецьку почали голодування, встановивши намети біля будівлі Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області. Люди вимагають, щоб їм виплачували пенсії у тому розмірі, який прописаний законом і підтверджений численними судовими рішеннями.
23 листопада Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов Донецької міськради про заборону акції протесту-голодування чорнобильців.
Представник ініціативної групи заявив, що учасники акції не залишать наметове містечко, незважаючи на заборону суду.
27 листопада, ввечері у Донецьку невідомі в супроводі міліції, насильно згорнули штабну палатку протестуючих інвалідів-чорнобильців, залишивши голодуючих просто на вулиці. Під час інциденту одному із учасників акції протесту – шахтарю-інваліду Геннадію Конопльову стало погано. Він помер в кареті «швидкої».