Янукович пояснив, що опозиція пропонувала суперечливі з Венеціанською комісією зміни до закону про вибори

9 Грудня 2011, 07:50

«Я сьогодні підписав новий закон про вибори до Верховної Ради України. Шлях відкритий, можна починати підготовку до парламентських виборів 2012 року», – підкреслив Янукович.

Президент зазначив, проект закону про вибори був свого часу ним ініційований, розроблявся робочою групою за участю міжнародних експертів, представників української коаліції і опозиції.

За його словами, законопроект був виконаний на достатньо високому рівні, що фактично підтвердили висновки Венеціанської комісії.

«Мені було приємно, що депутати Верховної Ради зупинилися на цьому законопроекті і додали до нього свої пропозиції. По деяких питаннях, які запропонувала опозиція до законопроекту, були розходження з Венеціанською комісією», – заявив Янукович.

Головне, за його словами, що у ВР був досягнутий компроміс щодо законопроекту.

«Я отримав багато листів від партій, які не брали участі у створенні цього закону. Вони погоджуються з ухваленим законопроектом, крім відсоткового бар’єру. Маленькі партії пропонували 1-2%», – повідомив Янукович.

Водночас, на думку президента, 5% бар’єр для проходження партії до парламенту дає найбільш оптимальний ефект роботи парламенту, стимулює будівництво політичної системи.

Нагадаємо, 8 грудня Янукович підписав Закон «Про вибори народних депутатів України», ухвалений Верховною Радою 17 листопада.

Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою – 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а 225 – за мажоритарною системою.

Закон встановлює 5% виборчий бар'єр. Участь у виборах беруть тільки політичні партії, а участь блоків політичних партій не передбачена.

Згідно з законом, у виборчому бюлетені не буде графи «проти всіх». Виборчий процес чергових виборів розпочинається за 90 днів до дня голосування.

Як відомо, перед прийняттям закону у Верховній Раді опозиція пропонувала внести 20 поправок до законопроекту. Крім того, депутати обурювалися, що цей законопроект відрізняється від того, який надіслали на розгляд до Венеціанської комісії.