«Позавчора мене викликали у міськвідділ, забрали з дому, привезли і почали там ставити запитання, скажемо прямо, некоректні, щоб я підтвердив, що його (одного з представників ініціативної групи протестувальників Миколи Гончарова. – Ред.) там не було . Як я можу заявити таке, якщо я з людиною летів в одному літаку, в одному наметі був. Брата мого ще опитували, того самого дня, позавчора. Але його в будинку опитали!», – розповів Чайка.
Він зауважив, що живе в Ясинуватському районі, але привезли його до Донецького міськвідділу міліції.
Чайка відзначив, що подібна ситуація була у 1996 або у 1997 роках, коли на чиєсь замовлення Гончарова намагалися позбавити статусу чорнобильця: тоді до нього приїжджав якийсь чоловік, просив підписати папір, що Гончарова в Чорнобильській зоні не було.
«Все начебто затихло, пройшов суд, довели в суді, що він був там, все. А тепер знову повторюється. Зрозуміло, що це замовлення, спроба дискредитації людини…» – вважає Чайка.
Як повідомлялось, чорнобильці оголосили голодування з 15 листопада, вимагаючи виплатити їм законні пенсії в повному обсязі і зустрічі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим.
23 листопада Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов Донецької міськради про заборону акції протесту-голодування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС біля будівлі обласного Управління Пенсійного фонду через загрозу теракту.
Представник ініціативної групи заявив, що учасники акції не залишать наметове містечко, попри заборону суду.
У неділю, 27 листопада, ввечері у Донецьку невідомі в супроводі міліції насильно згорнули штабну палатку інвалідів-чорнобильців, залишивши голодуючих просто на вулиці. Під час інциденту одному із учасників акції протесту – шахтарю-інваліду Геннадію Конопльову стало зле. Він помер в кареті швидкої.
1 грудня вночі Донецький окружний адміністративний суд підтвердив, що акція протесту чорнобильців перед обласним Управлінням Пенсійного фонду незаконна.
Держвиконавці дали їм час до ранку 9 грудня добровільно припинити акцію протесту.