За словами Путіна, «ми знаємо, що в нашій країні люди не хочуть розвитку ситуації в Росії, як це було в Киргизії або як це було в недавньому минулому в Україні. Ніхто хаосу не хоче».
«Щодо заходів вуличної демократії, я до цього ставлюся таким чином: якщо люди діють у рамках закону, то їм має бути надано право висловити свою думку. Ми нікого не повинні обмежувати у цих цивільних правах», – сказав Путін.
При цьому він ідкреслив, що якщо хтось порушує закон, то органи влади і правопорядку мають вимагати дотримання закону усіма можливими засобами.
За його словами, треба вести діалог з опозицією, однак спираючись на переважну більшість громадян.
Путін також заявив, що держсекретар США Ґіларі Клінтон поспішила з висновками щодо підсумків парламентських виборів у Росії.
«Я подивився на реакцію наших американських партнерів на підсумки виборів. Перше, що зробила держсекретар, дала характеристику, що вони нечесні і несправедливі, хоча ще не одержала навіть матеріалів спостерігачів БДІПЛ», – сказав Путін.
За його словами, Клінтон задала тон деяким «нашим діячам усередині країни і дала сигнал».
«Цей сигнал почули, і за підтримки Держдепу США почали активно працювати», – сказав Путін.
Як повідомлялось, 7 грудня поліція перекрила Тріумфальну площу в центрі російської столиці. З площі та прилеглих вулиць евакуюювали припарковані автомобілі. Також поліція затримувала людей, що протестували проти фальсифікацій результатів виборів до Держдуми.
Згідно з попередніми результатами, раніше оприлюдненими Центрвиборчкомом, «Єдина Росія» на парламентських виборах, які пройшли в неділю, значно випереджає інші партії, набравши близько 50% голосів виборців.
П’ятого і шостого грудня на масштабних мітингах опозиції в російській столиці були затримані сотні людей, не згодних з офіційними підсумками парламентських виборів. Серед затриманих – представники опозиції: лідер «Яблука» Сергій Мітрохін, один з лідерів «Солідарності» Борис Нємцов і глава «Іншої Росії» Едуард Лімонов.
Поліцейські поводилися жорстко, в тому числі з тими, хто висвітлював акцію.
У зв’язку з цим спілка журналістів Росії вимагає розслідувати всі випадки затримання та побиття представників ЗМІ.