«Україна займає шосте місце в світі за покладами урану. Але вона цим не користується. Натомість, надає перевагу купівлі енергоносіїв у Росії. Можливо, я ентузіаст атомної енергетики і, часом, забуваю про її мінуси. Звісно, кудись потрібно дівати гори відходів і стежити за безпекою. Однак у кожного джерела енергії є погані сторони. Просто потрібно викласти всі можливі варіанти, оцінити їх мінуси і вибрати найменший» – сказав Ален Ґіймоль.
Він також зауважив, що Україна має занадто енерговитратне виробництво. Зокрема, французького журналіста здивувала вітчизняна металургія: «Засоби виробництва металу в Україні – архаїчні. І вам, чомусь, ліпше платити високу ціну за газ замість інвестувати гроші в енергозберігаючі технології. Це парадокс! За моїми даними, Україна використовує вдвічі більше енергоносіїв на рік, ніж Франція. Це занадто багато».
Французький журналіст вважає, що суспільство може змінити ситуацію. Для цього потрібно, аби воно зорганізувалося й почало чинити певний тиск на політиків. Що, у свою чергу може спровокувати політичні дискусії. ЗМІ ж мають допомогти суспільству.
«Журналісти повинні пояснювати, розповідати про ситуацію в енергетиці. Потрібно роз’яснювати механізми прийняття рішень, показувати причини, які призводять до тих чи інших кроків та розповідати про можливі альтернативи» – заявив Ґіймоль.
Ален Ґіймоль – журналіст газети La Croix, спеціаліст із Центральної Європи та пострадянського простору. Автор книжок “Практичний довідник з діяльності незалежного журналіста”, “Біографія Бернара Кушнера”, «І навіть сніг був помаранчевим» (присвячена подіям помаранчевої революції) та «Газпром: нова імперія».